In line invaze :-)

Napsal/a Zdeněk Pokorný • 09.06.2010 • Kategorie: Obecné informace

Dnes jsem narazil na neuvěřitelný článek, který na svém blogu zveřejnil dle svého zařazení rádobymyslitel T. Dlask. Už dlouho jsem se tak nepobavil u článku na téma kolečkových bruslí, proto vřele doporučuji si článek přečíst.

Inline invaze

Kolo – ano, běh – ano, procházky – ano.. Ale šílenství, které se děje v poslední době kolem kolečkových bruslí, je nad rámec mého chápání.

Možná je to jen v mém okolí, pak tento článek berte na velmi lehkou váhu.. Nicméně nutí mě to k zamyšlení. Skutečně jsem obklopen pouze takovými lidmi, kteří na obyčejnou procházku nezajdou jelikož jsou líní, nebo na Facebooku, nebo.. to je vlastně všechno, či já jsem ten divný, ten výstřední, protože nevlastním kolečkové brusle a nemůžu tak s nimi jít na „inlajny“?

Ne snad že bych na ně neměl, částka, kterou bych musel vysázet na dřevo za jejich pořízení by mě nezruinovala.. ale já je z principu odmítám.. Revoltuji, protestuji.. a Žaluji!

Je tolik naléhavých a pádných argumentů, proč považuji inline brusle za nepotřebný, zrádný, ba dokonce nebezpečný a zavrženíhodný přepravní prostředek.. Považte, namátkou třeba taková bezpečnost – nemáte-li chrániče na kolena, lokty a dlaně – o helmě ani nemluvě a stojíte na inlinech poprvé, pak z nich raději hned slezte, protože hra na krvavé koleno již dlouhou dobu není in.
Dálepak způsob zastavení.. Jsem v šoku z faktu, že doposud nikdo nevymyslel účinný a spolehlivě fungující systém brzd tohoto pekelného nástroje! Směšný plastikový camfrňousek na jedné z bruslí mé mužné tělo nezastaví. Namítnete, že lze zbrzdit jízdu o trávník.. Ó, jak mylná představa! Přiznám se a ponížím se, zkoušel jsem to.. nazul si.. ty brusle.. a rozjel se. Chvíli to šlo, ano, docela se mi to i líbilo. Pak jsem chtěl ale přestat.. na radu „kamaráda“ jsem zajel na trávník.. a letěl asi tři metry vzduchem. Mé bílé kalhoty již nikdy bílé nebudou.

Co jsem se ale dozvěděl dále?! Existují místa, kde se tito piráti asfaltek shromažďují.. V Praze je to Ladronka, Stromovka.. Ne, nevadí jim, že jsou zde i chodci, maminky s kočárky, starší občané s hůlkou. Málokdo z bruslařů je zdatný natolik, aby se naprosto bezproblémově a bezbolestně vyhnul spoluúčastníkům asfaltového provozu! Za velikou nevýhodu považuji i způsob přepravy bruslí, vždy je nutné mít i starý dobrý pár bot pro běžnou chůzi po městě, jízdu v MHD.. Ha, tehdy jsou jim křusky vhod, tehdy jimi nepohrdnou, nevděčníci.

Jsem z toho vskutku smutný.. Tradice se vytrácejí. Kolečka vítězí nad chodidly.. a já jdu zas na procházku podél Vltavy sám. S nadějí, že nebudu zabit některým z novodobých jezdců Apokalypsy.

Přidat komentář

Security Code: