Jak se nezabít na in-linech?

Napsal/a Zdeněk Pokorný • 19.07.2010 • Kategorie: Škola bruslení

Nevím, jestli existuje přesná statistika o in-line bruslařích z řad můžů a žen, ale troufám si tvrdit, že žen bruslařek bude možná o trochu víc a je pro ně in-line bruslení trošku populárnější. Na internetu jsem našel poměrně zajímavý článek o zkušenostech jedné takové začínající bruslařky. I s jejími radami se dá poměrně souhlasit, jen těch archaických pětikolečkových bruslí se už dnes bát nemusíte :-)

Jízda na kolečkových bruslích nám vymodeluje božské podstavce (vypracuje lýtka, zeštíhlí stehna a zpevní zadek), rozproudí krev, zvýší hladinu adrenalinu, zrychlí metabolismus, zlepší kondici. A navíc na nich vypadáme úžasně sexy!

To je snad dost důvodů, abych do toho šla, ne? Za mých mladých let letěly čtyřkolečkové, co se přidělávaly na boty, ale tenkrát mě ta vlna nějak minula.

Ty současné elegantní, barevné, s kolečky v jedné řadě a dokonce s „brzdou“, to už je jiné kafe.

Neodolala jsem a koupila si je. Včetně barevně sladěných chráničů.

Přestože jsem zkušební jízdu absolvovala doma v kuchyni na linoleu, dobře jsem udělala, že jsem si je nasadila.

Šlo to jako po másle. Jezdila jsem z kuchyně do předsíně. Libovala si, jak mi to jde, a zvyšovala rychlost. Ale jak už to tak bývá u začátečníků, přecenila jsem své schopnosti, nezvládla jednu otočku a prásk. Hodila jsem záda, ale naštěstí jsme měla „vypolstrované“ ruce. Být to na asfaltu, měla bych je pěkně sedřené. Takhle zbyla na linoleu jen čára a já vyvázla se zdravou kůží.

Horší byla moje první jízda v terénu. Zvolila jsem sice vyasfaltované cestičky v parku, ale povrch byl i tak dost nerovný a o občasné karamboly nebyla nouze. Nejhorší byly přejezdy obrubníků. Poučena z kuchyně jsem se sice držela víc v předklonu, ale pády zase odnesla kolena. Naštěstí v chráničích, takže nic vážného.

Nechtěla bych na ně (stará kolena) dopadnout jako Jiří Menzel, který si v záchvatu mladosti zlomil na in-linech nohu.

Mám to ještě riskovat, co myslíte? Ale jo, kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Jestli do toho jdete se mnou, předám vám pár rad

  • Zkuste si je nejprve vypůjčit a vyzkoušet, jestli vás to bude bavit.
  • Pokud vás in-liny chytnou, rozhodně na nich nešetřete a kupte si kvalitní. Brusle za lákavé ceny v supermarketu nic nevydrží.
  • Začátečníci by měli začínat na čtyřkolečkových. Pětikolečkové jsou určeny pro pokročilé a rychlou jízdu. Nezkušená jezdkyně by tak mohla skončit přinejmenším v prvním křoví.
  • Určitě nezapomínejte na chrániče a helmu. Nechci strašit, ale být vámi, s pády bych raději počítala. Přece jenom je lepší předvídat.

Ale nebojte, s chrániči budete určitě víc sexy než s náplastmi, obvazy nebo nedej bože se sádrou.

Hodně ve zdraví najetých kilometrů přeje čerstvá in-linistka!

autor Dana Svobodová, pževzato z http://zena-in.cz/clanek/jak-se-nezabit-na-in-linech

Přidat komentář

Security Code: