Večerní jízdy dorazily i do Třebíče

Napsal/a Zdeněk Pokorný • 04.09.2010 • Kategorie: Reportáže

Večerní jízdy, tzv. Bladenight, jsou velmi populární zábavou bruslařů většiny světových bruslařsky vyspělých metropolí. Nějakou tu dobu se už tyto sportovně-společenské akce konají i v naší republice. Velmi oblíbené jsou u našich východních sousedů v Bratislavě, průkopníky v česku byli opavští bruslaři, jejichž sobotní večerní jízdy se staly pojmem a pravidelně se jich zúčastňuje neskutečné množství bruslařů. Postupně reagovala na potřeby bruslařů i další města a Bladenight se tak rozrostly po celé České republice. 3. září pak bylo přelomové pro třebíčské bruslaře. HEPA BladeNight 13.8.2010 042Uskutečnil se zde historicky první  večerní průjezd tímto krásným městem.

Na svědomí jej měla firma HEPA outdor fitnes, která celou akci ve spolupráci s NAY elektrodom, Městskou policií, Zdravým městem Třebíč a Dopravním inspektorátem Třebíč zorganizovala.

Celý projekt sice trošku trpěl klasickými porodními bolestmi, nicméně tato první akce svého druhu třebíčské bruslaře rozhodně potěšila. Akce by si určitě zasloužila trošku větší propagaci, spousta bruslařů o ní ani nevěděla, já osobně jsem se o NAY BladeNight Třebíč, jak se akce oficiálně jmenovala, dozvěděl zcela náhodou až v den konání akce.  Asi osmdesátka bruslařů, která se jízdy městem zúčastnila, mě tak docela mile překvapila.

Bohužel, jízdu neprovázelo tvz. Music – car a nutno podotknout, že atmosféře jízdy to hodně ublížilo. To však byly jediné kaňky na kráse. Akce byla jinak velmi solidně zorganizovaná, pořadatelů i policistů byl dostatečný počet. Kvalita trati také byla velmi dobrá, nakonec i počasí ukázalo celkem přívětivou tvář.

Start byl u nejznámější (jediné :-( ) třebíčské bruslostezky na Polance a vedl centrem města až k autosalónu Renault. Cesta tam a zpět měřila něco málo přes pět kilometrů, jelo se dvakrát, takže každý bruslař ujel v příjemném tempu deset kilometrů. Žádné karamboly se naštěstí nekonaly, občasné pády snad skončily bez vážnějších zranění, úsměvy na konci jízdy signalizovaly velkou spokojenost.

Je třeba poděkovat za všechny třebíčské bruslaře organizátorům, kteří do našeho města přivezli opravdový bruslařský festival a můžeme jen doufat, že TřeBladenight_trasabíč se stane pravidelnou zastávkou HEPA BladeNight!

Zde můžete zhlédnout videoreportáž z celé akce.

A zde jedna z fotogalerií celé akce.

Přidat komentář

Security Code: