Powerslide D3 Man – pohodová fitness brusle

Napsal/a Zdeněk Pokorný • 02.06.2010 • Kategorie: Recenze

Další z bruslí podrobených naší recenzi je jeden z levnějších modelů špičkového výrobce, firmy Powerslide. Déčková řada Powerslidů je zejména pro svůj výborný poměr cena – výkon velmi oblíbená. I proto mě tento model velmi zajímal.

Klady

Pohodlná bota

Systém zapínání

Poměr cena – výkon

Jistota kvalitní značky

Zápory

Pro pokročilejší jezdce ne tak přesný přenos síly z nohy do brusle

Trošku pomalejší brusle

Určení

D3Powerslide D3 jsou trošku pomalejší brusle, což nemusí být nutně jejich nevýhodou. Brusle tak jsou vhodné především pro začínající bruslaře, kterým budou 84 mm kolečka vyhovovat. Rovněž měkká bota nemusí začátečníkům vadit, jelikož nemají tak vypilovanou techniku a nemusejí tak příliš řešit přenos síly z nohy do brusle. Naopak výhodou bude velmi pohodlná bota. Brusle jsou vhodné především pro jízdu na stezkách. Menší kolečka se nabízejí i pro další bruslařské činnosti, nicméně měkká bota této činnosti příliš nenahrává a „détrojky“ opravdu zvolte spíše v případě, že preferujete jízdu na stezkách.

Zapínání

D3zapFirma Powerslide měla vždy kvalitní zapínání a nejinak je tomu i u Powerslide D3.  Tzv. systém fast lacing tkaničky, kdy vlastně jen za tkaničky zatáhnete a uzamknete je, je opravdu důmyslný a především rychlý. V oblasti nártu ještě botu zpevníte suchým zipem  a nad kotníky přezkou.  Zapínání tedy  není co vytknout a pro brusle této cenové kategorie je opravdu nadstandartní.

Komfort a pohodlí boty

Powerslide Easy Slip InDíky technologii Powerslide Easy Slip In se brusle nazouvají téměř samy. Při nazouvání se výborně hodí velké plastové poutko přišité na konci jazyku Jak už jsem psal výše, bota je poměrně měkká, a proto velmi pohodlná. S bruslemi tak můžete strávit i delší dobu, ať už jste začátečníci při nácviku základních bruslařských prvků, nebo pokročilejší bruslaři při delších bruslařských výletech. Vložka není bohužel vyjímatelná, v této cenové kategorii bychom to však ani nečekali, navíc bota je koncipována hodně prodyšně, takže by to zase nemusel být tak velký problém.

Kolečka

D3 kol

Powerslide D3 Man jsou osazeny 84 mm kolečkami, což je asi ideální velikost pro začínající a mírně pokročilé bruslaře jezdící především na stezkách. Na bruslích tak budete mít poměrně dobrou stabilitu a bude se vám s nimi dobře manévrovat. Zkušenější bruslaři se závodními ambicemi by měli vybírat spíše větší kolečka. Tvrdost koleček je 83A, což je taková univerzální tvrdost, která vás nediskvalifikuje z žádné bruslařské činnosti. Ložiska jsou ABEC 5, což u fitness bruslí není žádný zásadní údaj.

Jízdní vlastnosti

Jak už bylo v recenzi několikrát zmíněno, „détrojky“ jsou určeny především začínajícím bruslařům, kteří ocení pohodlnou botu a malá kolečka. Mně, jako dejme tomu už zkušenějšímu bruslaři, trošku vadil nedokonalý přenos sil z nohou do bruslí. Nutno však podotknout, že jsem brusle testoval přibližně ve stejnou dobu, jako Fusion X3, které co se týče jízdních vlastností byly naprosto fantastické. Navíc při testování měli někteří začátečníci pocity spíše opačné, takže je dost dobře možné, že spoustě bruslařů budou Powerslide D3 naprosto vyhovovat i z pohledu jízdních vlastností.

Design

D3des

Design jako vždy vezmeme hodně stručně. Podle mě na brusle vynikající černo – bílá kombinace nemůže nikoho urazit a i když „détrojky“ možná nezaujmou na první pohled jako třeba Fusion X3, já hodnotím design jednoznačně pozitivně.

Kvalita zpracování

Powerslide je opravdu kvalitní výrobce, já už jsem několik bruslí této značky vlastnil a nikdy mě nezklamaly. Nepředpokládám, že by to u Powerslide D3 Man mělo být jinak!

Cena

O tom, že poměr cena – výkon je výborný jsem se již zmiňoval. Za dva  tisíce získáte kvalitní a spolehlivé brusle, které mohou být vstupní branou do světa inlajnů pro mnoho začínajících bruslařů.

Celkové hodnocení

Jste začátečník či mírně pokročilý bruslař a sháníté nové brusle za rozumnou cenu? Vaše volba je jasná, jmenuje se  Powerslide D3 Man!

Za zapůjčení testovaných bruslí děkuji firmě Sportega, kde si brusle můžete za nejlepší cenu zakoupit.

Přidat komentář

Security Code: