Rollerblade crossfire 360 Pro – s větrem o závod!

Napsal/a Zdeněk Pokorný • 08.07.2010 • Kategorie: Recenze

V dnešní recenzi si představíme jeden z top modelů špičkového výrobce kolečkových bruslí, firmy Rollerblade. Na tento model se všude pjeje samá chvála, proto jsem byl zvědav, jestli budou „crossfiry“ opravdu tak rychlé!

Klady

Bezkonkurenční systém zapínání

Pohodlná bota

Rychlost

Jistota kvalitní značky

Zápory

Cena

Určení

IMAG0094Jak už jsem napsal v úvodu, Rollerblade Crossfire 360 Pro jsou jedním z topmodelů firmy Rollerblade. Disponují 100 mm kolečky a velmi pohodlnou a prodyšnou botou. Radost tak udělají všem bruslařům, kteří preferují rychlou jízdu na stezkách, ostudu s ní určitě neuděláte ani na závodech. Díky velkým kolečkům asi nebude příliš vhodná pro začátečníky. Nutno ale dodat, že ani manévrovatelnost není nejhorší, takže se nemusíte bát, že se na bruslích neotočíte nebo se vám bude hůře brzdit. Dá se říci, že je to jeden z nejvyšších modelů fitness bruslí, lepší brusle už ocení opravdu jen závodníci.

Zapínání

Crossfire zapínáníJedna z nejsilnějších zbraní crossfirů. Systém zapínání je jednoduše fascinující a každý si ho musí zamilovat. Bota využívá tzv. 360Closure System , který využívá speciálního lanka k utahování místo běžných tkaniček. Tenké a pevné lanko je zakotveno v přední části skeletu a jeho vedení je přes pevné kovové dírky vedeno až k dlouhému napínacímu suchému zipu. Napnutím suchého zipu  lanko pevně stáhne botičku okolo nohy a pak již stačí jen suchý zip nalepit na boční stranu a bota je upnuta. Následovné povolení probíhá jednoduchým odepnutím suchého zipu a tím i povolení lanka. Systém funguje opravdu výborně, utáhnutí brusle je doslova bleskové, navíc je utáhnutí velmi přesné. Ale pozor! Tato vychytávka je velmi návyková a už nikdy nebudete chtít vyzkoušet jiný systém zapínání.

Komfort a pohodlí boty

Bota je velmi pohodlná a prodyšná. Nohy vás pravděpodobně nebudou bolet ani při delších výletech. V poměru perfektně padnoucí bota/bolest nohou je to asi nejlepší bota, kterou jsem kdy vyzkoušel. Přenos síly z boty na kolečka se pochopitelně nemůže rovnat závodním karbonovým bruslím, přesto je na poměry fitness brusle vysoce nadprůměrný. Jak jsem již napsal, bota je rovněž velmi prodyšná, ovšem v 30 stupňových vedrech se při delších výletech pocení nohou nevyhnete. Na škodu tak může být nemožnost vyjmutí vnitřní boty.

Kolečka

IMAG0106Brusle je osazena třemi 100 mm a jedním 90 mm kolečkem, což výrazně usnadňuje manévrovatelnost. Ještě tak před dvěma lety bylo nemyslitelné, aby fitness brusle měly 100 mm kolečka, i 90 mm byla vyjímkou. Dnes už to taková utopie není, devadesátky jsou běžným standardem a ani stovky nejsou žádným unikátem. Dokonce už firmy testují i 110 mm kolečka. Výhodou takto velkých koleček je rychlost, také si lépe poradí s méně kvalitním povrchem. Jen pro úplnost, tvrdost koleček je 84 A (takže poměrně tvrdá=rychlá), ložiska s vysokou přesností výroby SG9.

Jízdní vlastnosti

Nenapadá mě jiné slovo než skvělé! Bota perfektně sedí, s přenosem sil z boty na brusli jsem byl velmi spokojen. Vzhledem k tomu, že se jedná o fitness brusli, nedokážu si představit, v čem by se daly jízdní vlastnosti zlepšit. Ono totiž pohodlí boty a přenos sil jsou trošku v rozporu a Rollerblade u crossfirů našel ideální kompromis. Opravdu můžete závodit s větrem a asi málokdo vás na stezce předjede, pokud ano, pravděpodobně nebudou na vině brusle :-)

Design

IMAG0103

Líbí. Brusle hned na první pohled vypadají luxusně, ale přitom svoji výlučnost nedávají nějak okatě najevo. Prostě opět musím pochválit za zlatou střední cestu a jestli dříve Rollerblady působily až kýčovitě, dnes tomu tak již rozhodně není.

Kvalita zpracování

Asi nikoho nepřekvapí, že kvalita zpracování je, alespoň na první pohled a krátkodobé testování, bez chybičky. Rollerblade je prostě sázka na jistotu a pokud razíte heslo, že nejste tak bohatí, abyste si mohli kupovat levné věci, rozhodně tuto značku neopomeňte!

Cena

Dlouho jsem vymýšlel, co bruslím vytknout (každá objektivní recenze přece musí mít nějaké zápory), cena kolem pěti tisíc určitě není přemrštěná a naprosto odpovídá kvalitě a zpracování crossfirů, ale co si budeme povídat, pro někoho to může být trošku limitující faktor.

Celkové hodnocení

Jedno varování na konec, pokud si koupíte tyto brusle, kupujte si trička s pěknými nápisy na zádech, nic jiného z vás totiž jiní bruslaři neuvidí!

Za zapůjčení testovaných bruslí děkuji firmě Sportega, kde si brusle můžete za nejlepší cenu zakoupit.

Přidat komentář

Security Code: