Rollerblade Spark Pro – univerzálky bez kompromisů

Napsal/a Zdeněk Pokorný • 16.05.2011 • Kategorie: Recenze

I letos pro vás zevrubně testujeme především nové modely kolečkových bruslí. Dalšími na řadě jsou Rollerblade Spark Pro, brusle, které si firma Sportega nechává vyrábět přesně podle svých požadavků.  „Sparky“ se v In line megatestu staly vítězem v kategorii „poměr cena – výkon“, to společně s vysokým kreditem značky Rollerblade slibovalo vysoký bruslařský zážitek.

Potvrdily Rollerblady svoji kvalitu, nebo se dočkáme nepříjemného překvapení? Pojďme se na to podívat.

Klady

Rychlost zapínání

Pohodlná bota

Cena

Jistota kvalitní značky

Rychlá brusle

Zápory

Neprodyšnost botičky

Určení

Spark ProSparky jsou svým určením vhodné pro tzv. fitness bruslaře. 84 mm kolečka už dnes patří spíše k menším, nicméně bruslím to na rychlosti vůbec neubírá a jejich rychlost opět velmi příjemně překvapila. Pevná bota, která dokonale obejme nohu, bude určitě vyhovovat bruslařům zvyklým na klasické ledové brusle. Cílovou skupinou by tak mohla být početná enkláva bývalých hokejistů. Zabruslí si však na ní prakticky každý bruslař.  Brusle je opravdu hodně univerzální – rychlá i manévrovatelná.

Zapínání

Brusle mají zajímavé asymetrické zapínání, kdy tkaničky jsou mírně na boku boty. Jinak nečekejte žádnou speciální vychytávku, klasika tkanička – přezka – suchý zip. Nazutí i zapnutí boty je opravdu velmi rychlé a příjemné, což nebývá vždy pravidlem ani u mnohem dražších bruslí.

Komfort a pohodlí boty

Bota je opravdu velmi pohodlná, perfektně obepne nohu a ta drží jako přibitá. Díky bohatému  polstrování se vaše nohy cítí jako v bavlnce. Tím pádem však brusle nejsou tolik prodyšné a počítejte  s tím, že noha se vám bude, především v tropických teplotách, trochu více potit. To je jeden z mála neduhů bruslí, daň za pohodlí. Dobrou zprávou však je, že vnitřní botičku lze vyjmout a důkladně ji vysušit.

Kolečka

Spark Pro3Jak už jsem psal výše, brusle jsou osazeny, na dnešní dobu už spíše menšími, 84 mm kolečky. Sparky ovšem dokazují, že hnát se za každou cenu za co největším průměrem kol nemusí být tím nejdůležitějším. Kola opravdu jedou a i když pravidelně jezdím na stovkových kolečkách, necítil jsem se na Sparkách pomalý, naopak. Vážně jedou … Na závody to asi není, ale na stezce rozhodně pozadu zůstávat nebudete a když ano,nebudou na vině brusle :-)

Jízdní vlastnosti

Brusle jsou nejen rychlé, ale díky menším kolečkům i výborně manévrovatelné, takže nejste odkázáni jen na  „jízdu do šíra“. Noha vám v bruslích perfektně drží,  přenos  sil do bruslí tak funguje perfektně. Navíc jsou brusle velmi pohodlné a neměl by být problém vydržet bruslit i delší vzdálenosti.

Design

Spark Pro2Ač šlo dříve poznat rollerblady na první pohled, dnes už to tak rozhodně není. Už u loňských modelů jsem design chválil, Rollerblade Spark Pro se od rollerbladovské klasiky liší asi nejvíce. Rozhodně však nikoho neurazí a mně se strohý design celkem líbí.

Kvalita zpracování

Rollerblade je tutovka, tady můžu klidně zkopírovat staré recenze, Rollerblad = kvalita. Všechno perfektně sedí a i když nelze brusle testovat měsíce, troufám si tvrdit, že i Rollerblad Spark Pro vám vydrží opravdu dlouho.

Cena

Prakticky jediným problémem u Rollerbladu byla cena. Ne, že by brusle byly nějak předražené. Za kvalitu jste prostě museli zaplatit a ne každý je ochoten za brusle platit větší obnos. To se však se Spark Pro mění. Za cenu kolem 2 800 Kč (cena k 16. 5. 2011) dostane opravdu kvalitní brusle a vůbec bych se nebál menších koleček.

Celkové hodnocení

Shrnuto podtrženo, vítězství v In line megatestu nebylo náhodné. Za více než solidní peníze získáte brusle, s kterými rozhodně neprohloupíte!

Za zapůjčení testovaných bruslí děkuji firmě Sportega, kde si brusle můžete za nejlepší cenu zakoupit.

Dalším testovaným modelem jsou inline brusle K2.

Přidat komentář

Security Code: