Potřetí v Le Mans, potřetí na stupních vítězů

Napsal/a Zdeněk Pokorný • 28.06.2010 • Kategorie: Kde bruslit?

Letošní česká účast v závodě 24 hodin Le Mans byla velmi početná, celkem víme o osmi týmech (ze všech kategorií), které odjely do Francie. Výpravu organizovaly už tradičně kluby Inlajn.cz z Liberce a Black Ice z Brna.

V největším týmovém závodě na světě jde samozřejmě v prvé řadě o zážitky, ale v této chvíli jsme vám schopni nabídnout jen výsledky našich zástupců. Ale ty stojí za to – TÝM FBI ZVÍTĚZIL v kategorii veteránů! Partička kolem Michala Nepovíma a Martina Kuchaře skvěle naladila formu a český tým po loňském třetím místě vystoupil ve své kategorii na nejvyšší stupínek. O vítězství museli tvrdě bojovat až do úplného závěru s ambiciózním domácím týmem Kolt, který za nimi dojel s minimální ztrátou. Celkově obsadili téměř neuvěřitelné 8. místo a dohromady ujeli 183 okruhů (766 km).

Ženský tým Fila Black Ice Girls, který v uplynulých letech obsadil dvakrát druhé místo, odjel letos do Francie v oslabené sestavě (pouze 8 členek) a neměl tak vysoké ambice. Přesto se pokusil naplnit slova své kapitánky Adriany Plotzerové, která těsně před odjezdem řekla: „Nezbývá nám než bojovat, stejně jak to letos udělali naši hokejisté“. Její slova se naplnila do puntíku. Rozložení sil se projevilo hned od začátku, týmy na 3.-5. místě byly velmi vyrovnané. Obrovský boj o třetí místo, který trval celých 24 hodin, naše děvčata dotáhla do šťastného konce a postavila se potřetí v řadě na stupně vítězů. Gratulujeme!

I další týmy dosáhly výborných výsledků. Czech Inline Team Kladno (kapitánka Šárka Pinďáková) dojel na 10. místě v kategorii veteránů. Tým Czech Inline Aces vedený Martinem Máčelem a Petrou Havlasovou, obsadil 12. místo v nové (a velmi náročné) kategorii pětičlenných týmů endurance. Dvojice ISC Gigasport Praha ve složení Jaroslav Zíka a Martin Jirsa dojela ve své kategorii na 8. místě. Měli jsme i dva zástupce v nejtěžší kategorii jednotlivců – náš specialista na vytrvalostní bruslení, Petr Choc z Inlajn.cz, obsadil vynikající 5. místo, přičemž absolvoval 502 km. Tohle nepotřebuje další komentář, úžasný výkon. Jeho klubový kolega Petr Vašek (rovněž Inlajn.cz) skončil na 14. místě, když najel 419 km.

O dalších týmech bohužel nemáme žádné podrobnější informace. Na velmi pěkném 43. místě skončil tým Andělé Czech Republic, tým CK SEN Dream Team skončil na 371. místě. Letos bylo klasifikováno 596 týmů.

Převzato z beinline.cz.

Přidat komentář

Security Code: