Bruslařská dráha „NA HVĚZDĚ“

Napsal/a Zdeněk Pokorný • 31.07.2011 • Kategorie: Kde bruslit?

Dnešním  článkem navážeme na již zveřejněné zamyšlení nad bruslařskými možnostmi v  turisticky atraktivní Třebíči. Jen náznakem jsem se zmínil o chystané cyklostezce v areálu bassebalového hřiště, nově pojmenovaného „NA HVĚZDĚ“. Ta už spatřila světlo světa, pojďme si ji tedy trošku představit.

Klady:

kvalita asfaltu

prostředí

občerstvení u trati

množství laviček k odpočinku

elán provozovatelů

Zápory:

velká frekvence chodců

délka a šířka tratě

Prostředí

IMAG0273Členům místního oddílu Nuclears se podařilo zrealizovat v místní části Horka – Domky opravdu krásný areál. Mimo basebalového hřiště zde na bruslaře čeká necelých pět set metrů dlouhý in – lineový ovál. Před vlastním bruslením se lze zahřát na přilehlé venkovní posilovně, děti potěší nádherné hřiště. Nespornou výhodou je v areálu sídlící restaurace, v jejíž jídelním lístku najdete poměrně bohatou nabídku jídel, nechybí ani výhodná „meníčka“.  Prostředí, na to, že se areál nachází v poměrně rušné lokalitě v sousedství dvou supermarketů, se tedy na výsost povedlo.

Kvalita trati

IMAG0266Jak již bylo uvedeno, ovál měří necelých pět set metrů, což pochopitelně není nějaká závratná délka. Trať tak pochopitelně není určena na kochání se přírodou, ale je zaměřena na spíše kondiční bruslaře. Dráze by možná slušel nějaký ten decimetr šířky, zejména pokud je trošku větší frekvence bruslařů. Navíc spousta nebruslařů využívá některé části trasy jako chodník, někteří neukáznění chodci jsou pro bruslaře doslova nebezpečím. Tento problém si však postupně sedá, dokonce se snad uvažuje i vybudování přilehlého chodníku. Velkou výhodou je navíc absolutní zákaz kol a podobných zařízení na dráze. Autor článku pochopitelně nic proti cyklistům nemá, naopak, ale dráha je určena výhradně na in – line, cyklisté mají možností prohnat své dvoukolé miláčky na spoustě jiných míst.   Ale to jsme trošku odbočili od kvality trati. Nově položený asfalt je kvalitní a nejde mu nic vytknout, opak by byl ostatně smutný. Nemusíte se bát ani spadaného listí či větších nečistot, dráha je pravidelně udržovaná provozovatelem. Tvar oválu trošku narušuje esíčko nacházející se zhruba v půli trati, které dělá jinak rovnou trať trošičku zajímavější. Zpočátku byly obavy o bezpečí bruslařů v tomto úseku, myslím si ale, že jsou liché. Pokud bruslař dokáže vyvinout velkou rychlost, měl by mít techniku jízdy zvládnutou natolik, že jej bezproblémů projede, začátečníci zase nejedou takovou rychlostí, ve  které by jim tento úsek měl dělat nějaké problémy. Do budoucna plánují provozovatelé prodloužení trasy, což by bylo více než potěšitelné.

Závěr

Nová stezka jistě potěšila nejednoho bruslaře, výborné zázemí přímo vybízí k provětrání těla na bruslích. Při návštěvě Třebíče určitě stezku vyzkoušejte a podělte se se svými zkušenostmi!

Přidat komentář

Security Code: