V Praze vyhráli Novotná a Polák Szymanski

Napsal/a Zdeněk Pokorný • 15.05.2010 • Kategorie: Kde bruslit?

logo-lilÚvodní závod seriálu Liglass LifeInLine Tour v Praze přivítal navzdory chladnému a větrnému počasí přes 450 registrovaných in-line bruslařů. Hlavní závod Českého poháru v půlmaratonu vyhráli úřadující mistryně Evropy ve víceboji v short tracku, olympionička Kateřina Novotná a Polák Jan Szymanski. Vystaveným solárním panelům nového generálního partnera seriálu chybělo jediné – slunce. Přesto lze konstatovat: čelní představitel fotovoltaického průmyslu Liglass rozsvítil in-line bruslení, i když zatím bez solární energie.

Po působivé předehře tří dětských závodů, kterých se zúčastnilo 111 statečných, a Fitness Desítce se 185 bruslaři na startu se představilo v pohárovém půlmaratonu 155 jezdců ze čtyř zemí. Hned úvodní z osmi 2710 m dlouhých okruhů na Rohanském nábřeží naznačil, že v nepříjemném větru bude mít navrch opatrná taktika. Až do čtvrtého okruhu jezdila v čele více než 50členná skupina, z níž odskočilo až v pátém okruhu 17 jezdců, mezi nimiž byly i dvě ženy, Kateřina Novotná a slovenská reprezentantka Renáta Karabová.  Ani v této skupině se nikomu nechtělo diktovat tempo, a tak se role vodiče tradičně ujal Petr Lochman. Rozhodl až poslední okruh a dramatický hromadný finiš skupiny, v němž potvrdilo skvělé spurtérské kvality polské duo Szymanski-Chojnacki, do rozhodujících metrů skryté v závětří úvodního vláčku. Celkově na sedmém místě spurtovala nejlepší žena Kateřina Novotná. „Na začátku jsem byla trochu tuhá, ale postupně jsem se rozjela. Špice tahali především Lochman a Pecka, to bylo fajn, jelo se docela svižně. Vyhovovalo mi, že nebyla výheň, i když vítr byl dost nepříjemný,“ uvedla Kateřina Novotná, která odjela po zimní olympijské sezoně svůj první půlmaratón na kolečkových bruslích.

Výsledky úvodního půlmaratonu Liglass Českého poháru v in-line bruslení  – ženy: 1. Kateřina Novotná (KSB Benátky nad Jizerou) 39:04,471, 2. Renáta Karabová (RK Inline Center X-tech team) -0:03, 3. Veronika Poustková (Fastum Gel-Inlinesport.cz) -1:14.

Muži: 1.  Jan Szymanski (Zico Simons Racing team) 39:00,914, 2. Bartosz Chojnacki (Ambra-Cekol-Skypol) -0:00, 3. Jan Pecka (Liberec) -0:02, 4. Jakub Leščinský (FINE Sport Prešov) -0:02, 5. Richard Kudělásek (Bruslárna.cz) -0:02.

Přidat komentář

Security Code: